Encase Case Taşıma İşlemi

Bazı durumlarda, üzerinde çalışılan bir Case dosyasını başka bir sistem bilgisayarına taşımak veya ileri seviye incelemesi için başka birimlere gönderilebilmektedir.

Gönderilme zamanına kadar yapılan işlemler yerine sadece imaj gönderilirse, yeni kullanıcı o ana kadar yapılan işlemleri yeniden yapacağından zaman kaybı yaşanmasına neden olunacaktır. Bu zaman kaybını önlemek için imaj dosyası ile birlikte o ana kadar yapılan çalışmaların birlikte gönderilebilmesi için Case Package menüsü kullanılacaktır.

Case Package ile bütün Case dosyaları gönderebileceği gibi, sadece istenen dosyaları da gönderebilmek mümkündür.

Case > Create Package menüsü ile Create Package diyalog penceresi ekrana getirilir.

Diyalog penceresi kullanıcıya birkaç seçenek sunulacaktır.

  • Default olarak gelen Copy seçeneği ile, sadece aktarım için gerekli Items’ler ve Primary Evidence Cache klasörü paketlenecektir.
  • Eğer Archive seçeneği seçilirse, otomatik olarak bütün aktarımlar seçilecektir. Bu seçeneği kullanılmasının sakıncası, eğer Case içerisinde çok sayıda imaj, Primary ve Secondary Evidence Cache klasörlerinde çok sayıda veri varsa, Package işlemi uzun sürecek ve dosya boyutu aşırı artabilecektir.
  • Eğer kullanıcı Customize seçeneğini kullanırsa, Packaged Items içerisinden göndermek istediklerini seçebilecektir.
  • Yapılacak seçime bağlı olarak, oluşturulacak dosya boyutu tahmini olarak Total Size alanında kullanıcıya gösterilecektir.
  • Folder ile Package dosyasının oluşturulacağı hedef klasör seçilerek işlem başlatılır.
  • Kullanım pratikliği açısından, Package dosyasının aşırı artmaması ve taşınmada sorun yaşanmaması için, Evidence dahil edilmemeli ve Evidence dosyaları hariç gönderilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir