Sosyal Medya İnternet İncelemesi

Sosyal Medya İncelemesi

Sosyal Medya İnternet İncelemesi

Sosyal Medya uygulamaları hayatımızın bir parçası haline gelmiş olup, bu tür uygulamalardan en az birkaç tanesini kullanmayan kimse bulunmamaktadır.

Günümüzde karşılaşılan suçların başında sosyal medya uygulamaları kullanılarak işlenen hakaret, tehdit ve şantaj suçları gelmektedir. Ancak bu suçlar çok düşük oranda gerçek hesap sahipleri tarafından işlenmiş olsa da, başkaları adına açılan sahte hesaplar ile işlenerek hedef şahıs/şahıslar zor durumda bırakılabilmektedir.

Bu kapsamda; Facebook, Instagram, Twitter, Skype, WhatsApp, Snapchat, LinkedIn, Pinterest gibi sosyal medya uygulamalarında başkaları adına hesap açan kişi kişilerin tespit edilebilmesi için bu alanda kazanılmış tecrübe ışığında internet üzerinde bilgi toplama, analiz ve değerlendirme için gerekli araştırmaların yapılması gerekmektedir. Elde edilen bilgiler soruşturma başlatılmasına esas olması için raporlanarak talep eden kişilere verilmektedir.

Bu alandaki hizmetlerimiz;

  • Sahte açılan hesapların tespiti ile bu hesapları kullanan kişi/kişiler hakkında açık kaynak araştırması yapmak,
  • Hesapları kullanan kişilerin bağlantılı olduğu diğer kişilerin tespit edilmesi,
  • Sahte hesapların kapatılmasına yönelik gerekli mercilere başvurulması için danışmanlık hizmeti,
  • Hedef konumdaki şahıs, şirket veya olaylara yönelik açık kaynak bilgilerinin toplanması, yorum ve analizi neticesinde raporlanması.

 

Daha fazla bilgi için Bizi Arayın!

NEDEN BİZ?
Tekil Kullanıcı: 343
Görüntüleme : 912
İLETİŞİM
Fevzi Çakmak-1 Sk. 10/12 Çankaya 06420 Bakanlıklar, Ankara
7/24 Hergün
NEREDEYİZ?
Adli Bilişim ve Hukuk Logo

Adli Bilişim ve Hukuk 2020. Tüm haklar saklıdır.