Zararlı Yazılım Tespiti

Zararlı Yazılım Tespiti Hizmetleri

Günümüzün en geçerli mesleklerinin başında veri hırsızlığı olmaya başlamıştır. Çünkü yakalanma ihtimali düşük olup, ele geçirilen bir veri gerek sahibine gerekse bu alanda faaliyet gösteren rakiplerine satılma durumu her zaman mümkündür. Verinin fiyatını ise içerisinde sakladığı bilgiler belirmektedir.

Bazen de kişisel olarak saklanan ancak üçüncü kişilerin tarafından görülmesi istenilmeyen veriler yine bu alanda çalışan kişi/kişilerce ele geçirilerek şantaj veya tehditle bir maddi kazanç sağlama yoluna gidilebilmektedir.

Bu tür olayların önüne geçilmesi için öncelikle kişisel kullanımda olan sistemler başta olmak üzere bütün sistemlerin güvenli kullanımına yönelik bilgilendirme/bilinçlendirme faaliyetleri yanında, zararlı bir yazılım olduğundan şüphelenilen durumlarda da sistemlerin inceleme ve analizi yapılmaktadır.

Bu işlemlerde esas olan doğrudan zararlı yazılımların tespit edilerek silinmesinden ziyade elde edilecek veriler neticesinde ilgili kanunlar kapsamında karşı tarafa dava açılmasıdır.

Bu alandaki hizmetlerimiz;

  • Sistemlerin güvenli kullanımına yönelik bilgilendirme/bilinçlendirme faaliyetleri,
  • İstenilen zamanda veya belirli periyotlarda zararlı yazılım tarama faaliyetleri,
  • Veri güvenliğine yönelik kullanılması istenilen sistem ve yazılımların tanıtımları,
  • Tespit edilen zararlı yazılımlar ile ilgili olarak bilgi toplanılması sonrasında adli makamlara şikayette bulunulması için faaliyetlerin raporlanması işlemleri

Daha fazla bilgi için Bizi Arayın!

NEDEN BİZ?
Tekil Kullanıcı: 343
Görüntüleme : 912
İLETİŞİM
Fevzi Çakmak-1 Sk. 10/12 Çankaya 06420 Bakanlıklar, Ankara
7/24 Hergün
NEREDEYİZ?
Adli Bilişim ve Hukuk Logo

Adli Bilişim ve Hukuk 2020. Tüm haklar saklıdır.